psychologia dla każdego
Header

Jak się pozbyć cellulitu?

Zwykle kobiety zaczynają walkę o ładną skórę dopiero wtedy, gdy zauważają, że coś niepokojącego zaczyna się z nią dziać. Tymczasem znacznie lepiej w ogóle nie dopuścić do rozwoju tego problemu.

Co najbardziej wpływa na rozwój cellulitu?

Chociaż współczesne kobiety częściej cierpią na cellulit i w wielu przypadkach nie mają większego wpływu na to, by temu zapobiec, będąc nieświadomymi tego, że są nim zagrożone, to odpowiednia profilaktyka pozwala opóźnić lub zapobiec pojawieniu się cellulitu. Przede wszystkim, najbardziej na powstawanie skórki wpływa palenie papierosów. Są one znane z tego, że zmniejszają przyswajanie i usuwają z organizmu witaminę C. Jest ona odpowiedzialna za stan i elastyczność naczyń krwionośnych. Bez witaminy C stają się one mniej drożne i kruche. W związku z tym cała skóra staje się mało dotleniona, wygląda jakby należała do osoby dużo starszej niż jest, szarzeje, pojawiają się zmarszczki, zasinienia, niedoskonałości. Wobec tego papierosy bardzo pogarszają wygląd nawet niewielkiego cellulitu i dostarczają ogromnej ilości toksyn, w tym metali ciężkich. Zatem na szczycie listy sposoby na cellulit powinno stanąć: rzucić palenie.

Artykuł dzięki redakcji portalu http://redukcjacellulitu.pl

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą sportu?

Sport jest znany z tego, że poprawia stan naczyń krwionośnych poprzez ich udrożnienie i dotlenienie. Skóra osób uprawiających sport jest bardziej jędrna, podczas gdy osoby głównie spędzające czas na siedząco cierpią na niedokrwienie dolnych partii ciała. Już takie sporty, jak bieganie, maszerowanie nordic walking czy jazda na rowerze są skuteczne, ale konkretną odpowiedzią na pytanie jak pozbyć się cellulitu jest zastosowanie sportów wodnych. Okazuje się, że ciśnienie wody jeszcze lepiej wpływa na skórę, delikatnie masując całe ciało. Woda nie tylko ujędrnia skórę, ale również zmniejsza obrzęki, co jest znacznie bardziej przydatne przy cellulicie wodnym, pomaga rozbijać komórki tłuszczowe. Oprócz pływania, aerobiku wodnego i wielu innych ćwiczeń, warto postawić na masaż wodny lub bicze wodne. Są doskonałe jako uzupełnienie sportu i zwiększają jego efekty. Doskonale pobudzają krążenie i ujędrniają skórę.

Najlepsze naturalne kremy na cellulit

Nawet jeśli pośladki i uda nie wyglądają źle, warto codziennie dbać o utrzymanie ich w tym stanie. By wzmacniać i utrzymać na długie lata naturalną strukturę i elastyczność skóry warto wykorzystywać naturalne kremy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu z zieloną kawą. Jest to ta sama kawa, którą wielu ludzi pije na co dzień, jednak zerwana w czasie, gdy jeszcze nie dojrzała. Stąd jej kolor. Okazuje się, że zielona kawa ma wyśmienite zdolności pochłaniające nie tylko tłuszcz i zmniejszające objętość pasa, ale również pełna jest antyoksydantów, minerałów i witamin, chroniących skórę przed przedwczesnym starzeniem się, utratą jędrności jak również intensywnie ją odżywiającymi. Zieloną kawę można stosować zarówno na zewnątrz, jak i po prostu pijąc.

Dieta na cellulit (więcej: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/dieta-cellulit-dieta-antycellulitowa/)

Dietą n skórkę pomarańczową jest dieta oczyszczająca. Składa się głównie z warzyw. Warto postawić na warzywa zielone. To one zawierają największą ilość chlorofilu, zielonego barwnika roślin. Jest on  substancją bardzo silnie oczyszczającą, pomagającą w tworzeniu się krwi. Im więcej zielonych warzyw w diecie, tym lepiej. Warto również wyrzucić z diety chleb pszenny, nadmierną ilość słodyczy oraz zredukować ilość nabiału, szczególnie tłustego, czyli żółtych serów, serów pleśniowych. Aby dostarczyć zdrowych tłuszczów warto jeść na przykład awokado, nasiona i orzechy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

2 komentarze

  • smoczyca says:

    Sport i jeszcze raz sport. Na cellulit najlepsze jest odwrócenie spalania, tak żeby organizm cały czas musiał czerpać z rezerwy tłuszczu. A jedyną możliwością jest po prostu intensywne uprawianie sportu – jazda na rowerze, długie spacery etc. Bez tego nie ma szans na skuteczną walkę z cellulitem, bo nie oszukujmy się – mało kto potrafi wprowadzić ograniczenia w diecie i zacząć chudnąć bez sportu. A cellulit to po prostu tłuszcz.

  • stara i nie jara says:

    Palenie papierosów mocno zwiększa ryzyko występowania cellulitu, bo zaburza gospodarkę limfą i krwią. Krążenie krwi jest gorsze, mniej składników odżywczych dociera do komórek i zaczynają się kłopoty ze zdrowiem. Cellulit jest często pierwszą oznaką tego, że organizm radzi sobie coraz gorzej.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *